[chrzescijanie] Fwd: Problem Boga i zła

Webservant webservant w kdm.pl
Pią, 28 Maj 2010, 21:29:40 CESTPonizej przeslana wiadomosc
Od: Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne <poczta w stworzenie.org>
Data: Friday, May 28, 2010, 7:46:13 PM
Temat: Problem Boga i zła


    
 
  
 
 
 
Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne
 
   
 
 
 
 
 
Problem Boga i zła: Teodycea.
 
 
  W dzisiejszym wydaniu: informacja o wykładzie zorganizowanym w Poznaniu przez Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki oraz przybliżenie filmu "Odkrywanie tajemnicy życia.  
 ______________________________________________________________________________________________ 
 
 
  Wtorek 1 czerwca, godzina 17:00,
 Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu,
 Collegium Altum (wieżowiec), sala 131 (I piętro).  
 
   
   Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki, 
  www.chfpn.pl 
 Zaprasza na spotkanie 
 z dr Jefreyem Breshearsem. 
 
 
 
 
 
 
  Temat: Problem Boga i zła: Teodycea.  

 Teodycea to gałąź teologii zajmująca się problemem jak pogodzić istnienie dobrego, miłosiernego Boga z istnieniem zła. Dlaczego na świecie jest tyle zła, skoro został on stworzony przez doskonałego i dobrego Boga? 
 
 
  Dr Jefrey Breshears - był szefem działu historii na Uniwersytecie Georgia State University, wykładał też na dwóch innych państwowych uniwersytetach w USA. Przedmiotem jego wykładów były: historia starożytna, średniowieczna i współczesna, wykładał również takie przedmioty jak: filozofia i religia, amerykański system polityczny. W dwóch uczelniach teologicznych uczył m.in. historii kościoła . W latach 1991-95 pełnił funkcję pastora.
 Jest autorem kilku książek i pracuje nad dalszymi. W roku 2003 założył organizację Areopagus (http://www.theareopagus.org/) zajmującą się pogłębianiem wiedzy i świadomości religijnej chrześcijan różnych wyznań. 
 
 
 ______________________________________________________________________________________________ 

 
   Odkrywanie tajemnicy życia.  

  W 1859 roku Karol Darwin opublikował książkę pt. "O pochodzeniu gatunków". Przedstawił w niej pogląd, że całe życie na Ziemi jest efektem niezamierzonych procesów naturalnych, czasu, przypadku i selekcji naturalnej. Od czasów Darwina biolodzy, opierając się na takich procesach, wyjaśniają pochodzenie żyjących istot. 

 Jednak dzisiaj, jak nigdy dotąd, stanowisku temu rzucono wyzwanie. "Odkrywanie tajemnicy życia" opowiada historię współczesnych naukowców, którzy przedstawiają niezwykle potężną ideę - teorię Inteligentnego Projektu. 

 Używając animacji komputerowych, film ten przenosi w wewnętrzny świat żywej komórki celem zbadania systemów i mechanizmów, noszących w sposób niepodważalny cechy projektu. Biologiczne silniki osiągające 100 000 obrotów na minutę czy systemy przenoszenia informacji potężniejsze od niejednej sieci komputerowej; nici molekuł [cząstek] przechowujące informacje potrzebne do budowy podstawowych komponentów każdego żyjącego organizmu na Ziemi ... 

 Ten fascynujący film dokumentalny przedstawia ideę, która jest w stanie zrewolucjonizować nasze zrozumienie życia i odkryć tajemnicę jego pochodzenia. 

 
 
 
 
 
  
 
 
 Cele Biblijnego Towarzystwa Kreacjonistycznego: 

 1) Głoszenie Ewangelii wykorzystując biblijny kreacjonizm. 
 2) Przedstawienie realnej alternatywy dla teorii ewolucji. 
 3) Wyposażanie Kościoła w narzędzia apologetyczne (tzn. do obrony wiary). 
 4) Budowanie płaszczyzny współpracy dla chrześcijan z różnych kościołów. 
 
 Poszukujemy osób chętnych do wspomagania naszej działalności i modlitw o rozwój zgodny z Bożym planem. 
 Aby najefektywniej przyczynić się do rozwoju naszego Towarzystwa, najlepiej jest   zostać członkiem BTK. 
 Jeżeli chcesz wesprzeć naszą działalność finansowo, możesz wykonać   przelew na nasze konto   (w tytule wpłaty: darowizna na cele statutowe). 

 Jeżeli ktoś z Państwa nie chce otrzymywać naszego newslettera biblijno-kreacjonistycznego, lub woli wysyłkę na inny niż ten adres email - prosimy o informację zwrotną. 
 
 
:::
 
 
 Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne z siedzibą i adresem w Poznaniu (60-122) przy ulicy Ostrobramskiej 28, wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego- Rejestru Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji Oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej przez Sąd Rejonowy w Poznaniu, XXI Wydział Gospodarczy pod numerem 0000265858; konto: 39 1940 1076 3020 3037 0000 0000; REGON 300442131; NIP 7792297780.
 Kontakt e-mail:   poczta w stworzenie.org           nasze strony internetowe:   www.stworzenie.org                www.inteligentny-projekt.pl 
 Oddział w Gdańsku: 
 Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne, ul. Miszewskiego 17 (pok. 306), 80-239 Gdańsk, tel: 605-282-417   e-mail: gdansk w reformacja.pl  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Š2010 BTK Polska  •  Design by Free CSS Templates.  • 
 
 
 
  
-------------- następna część ---------
Załącznik HTML został usunięty...
URL: /mailman/pipermail/wspolnota/attachments/20100528/00d674ff/attachment.html 


Więcej informacji o liście dyskusyjnej Wspolnota